istospolni partnerji in posvojitev - vaše mnenje?


se strinjate s tem da istospolni partnerji posvojijo otroka?
da
64%
 64%  [ 11 ]
ne
29%
 29%  [ 5 ]
nikoli nisem razmišljal/a o tem
5%
 5%  [ 1 ]
Skupaj glasov : 17

anonlolzz • Od: 27.12.2013 • Prispevkov: 37
istospolni partnerji in posvojitev - vaše mnenje? 4.3.2015 21:29
kakšno je pa vaše mnenje o istospolnih partnerjih in o posvojitvi otrok?
nusa0208 • Od: 6.12.2014 • Prispevkov: 6
Re: istospolni partnerji in posvojitev - vaše mnenje? 5.3.2015 20:03
Menim, da bi morali imeti vsi na tem svetu zakonite možnosti za ustvarjanje družine in priložnost, da doživi vlogo starševstva ne glede na to ali ljubi žensko ali moškega.
TamchRawr • Od: 13.10.2014 • Prispevkov: 20
Re: istospolni partnerji in posvojitev - vaše mnenje? 10.3.2015 3:04
nusa0208 pravi:
Menim, da bi morali imeti vsi na tem svetu zakonite možnosti za ustvarjanje družine in priložnost, da doživi vlogo starševstva ne glede na to ali ljubi žensko ali moškega.

Glede na ta prispevek se popolnoma strinjam. Noben si ne izbere svoje seksualnosti prav tako ni noben rojen kot homoseksualcec, heteroseksualec, biseksualec itd. in mi gre prav na živce da se večina ljudi spravlja na take samo zaradi vere in jih s tem ponižuje ali pa mislijo da so slabi ljudje kar pa ni res
bojana • Od: 25.9.2008 • Prispevkov: 306
Re: istospolni partnerji in posvojitev - vaše mnenje? 10.3.2015 12:58
Bravo, za odpiranje takih tem!!!

Osebno me veseli in pomirja, da je rezultat ankete v prid enakopravnosti istospolnih partnerjev do posvojitev. Tudi sama sem mnenja, da bi s to pravico naredili veliko dobrega za otroke brez staršev, ki potrebujejo ljubezen in družino. In veliko dobrega tudi za istospolno usmerjene, ki si želijo sprejeti otroka, mu nuditi ljubezen, se nanj navezati in poskrbeti, da odraste. Takšne rešitve so nekaj povsem naravnega, logičnega in dolgoročno lahko zelo pozitivne za celotno družbo.
mikapika • Od: 30.3.2013 • Prispevkov: 12
Re: istospolni partnerji in posvojitev - vaše mnenje? 13.3.2015 13:48
Velikokrat sem razmišljala o tem... večina, ki jo jaz poznam je proti istospolnosti. Vsem se zdi to nekaj.. glupega, bednega, brez veze zkaj bi komplicirali in take... Če se pa uprašaš kaj pa če sm js tak? Zakaj bi bil proti sebi? Zto sj osebno nism proti istospolnosti!
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: istospolni partnerji in posvojitev - vaše mnenje? 15.3.2015 22:01
nikoli nisem imel nič proti istospolno usmerjenim. taki pač so. kar se porok tiče nimam nič proti.
posvojitve otrok pa tudi podpiram, čeprav sem bil prej proti. sem pa še vedno skeptičen in mislim da bi bilo treba temu dati čas, ne kar čez noč sprejeti zakona.
mene zanima, zakaj morajo biti poroke in posvojitve nujno legalizirane skupaj, če se glede porok večina ljudi strinja, glede posvojitev pa je razdvojen? mar bi najprej legalizirali le poroke, nato pa si vzeli čas in se ubadali s posovjitvami.. tele igrice z zakoni in referendumi so kot nek pingpong.
precej nedemokratično se mi pa zdi, s strani "tolerantnih" LGBT propagatorjev, da se zdaj, ko so dosegli svoje interese, upirajo refrerndumu, ki ni nič drugega kot glasovanje vseh ljudi. pravijo, da je to metanje denarja stran. ampak, tega pa niso rekli nekaj let nazaj, ko se je šlo o ISTI stvari - o referendumu o družinskem zakoniku - ki pa je bil zavrnjen.

prej sem omenil da sem skeptičen zaradi posovjitev - prvič, ker sem spoznal že mnogo istospolnih ki so bili netolreantni do drugega spola (predvsem lezbijk, sovražnih do moškega spola), drugič pa ker nisem povsem prepričan če je dobro za otroka, da ga vzgaja le en spol (čeprav dva predstavnika). ljubezen sigurno ni dovolj, pomembna je prava vzgoja (veliko otrok ki sicer dobiva veliko ljubezni, se ne zna obnašat niti po najnižjih standardih bontona)
vseeno pa podpiram posvojitve zato ker je nadzor nad njimi zelo strog in skrbno preučijo osebnosti bodočih staršev če so primerni za vzgojo. sigurno obstajajo homo-pari, ki bi bili otroka sposobno dobro vzgojit.

ampak, če se polovica strinja, polovica pa ne, nas sigurno čakajo problemi, zakon/referendum gor al dol.
anonlolzz • Od: 27.12.2013 • Prispevkov: 37
Re: istospolni partnerji in posvojitev - vaše mnenje? 16.3.2015 22:03
ta ideja da bi se najprej legalizirale poroke šele kasneje pa tudi posvojitve sploh ni slaba, ampak politiki tega ne bodo nikoli dojeli. in spet bo propadel cisto vredu zakon zaradi ene same točke v njem, okoli katare se zdaj vsi vrtimo
glede posvojitev pa je tako. neglede na to ali sta starša istih ali različnih spolov so si vsi pari popolnoma različni. mislim da spol ne igra nobene vloge tukaj. imaš očka in mamico, ki bosta super poskrbela za otroka, mu bosta nudila dovolj ljubezni in ga bosta naučila obnašanja, maš očka in mamico ki bosta poskrbela samo za osnovne stvari, in imaš očka in mamico ki bosta popolnoma zanemarila otroka. prav tako imaš lahko dva očka ali dve mamici ki bosta lepo poskrbeli za otroke, bosta poskrbeli samo za osnovne potrebe ali popolnoma zanemarili otroka.
tako kot istospolni partnerji lahko niso tolerantni do nasprotnega spola, tako zlahka otrok pride tudi v družino homofobov, ali pa imata starša kakšne druge ekstremne predsodke glede nekih ljudi. poleg tega če je nekaj oseb takih, to še ne pomeni da so vse take.
vpliv na otroka je pa po mojem vendarle boljši pri dveh mamah ali očetih, kot pa nekje kjer je brez hrane, ljubezni in predvsem brez vzgoje. če nima nikogar ki bi ga učil v življenju. poleg tega tudi če otrok živi pri dveh mamah še ne pomeni da bo vse življenje bil samo z ženskami. saj imajo tudi one moške prijatelje, moške družinske člane,.. če bo otrok potreboval moškega v svojem življenju jih bo prav gotovo dovolj v življenju. in enako velja za dva očeta. ker recimo če je mati samohranilka in se preseli k svoji materi, za tega otroka tudi skrbita dve ženski, pa v tem ne vidimo nič narobe, čeprav otrok recimo nima svojega očeta ob sebi, ga ne pozna. vendar so tu vedno moške figure v njegovem življenju, vedno ima lahko nekoga ki mu lahko zaupa po komer se lahko zgleduje, ravno tako kot nekdo ki živi v navidez popolni družini.

neštetokrat slišim tudi to da bodo otroka zafrkavali v šoli. ja vaši otroci ga bodo zafrkavali, ker vi vaše otroke učite da je s tem nekaj narobe. vi svojega otroka učite da je z njegovo družino nekaj narobe, da on ni normalen. če boste vi svoje otroke naučili, da je to normalno, da se včasih pač zgodi da se zaljubita dve ženski in dva moška, in da sta ta človeka pripravljena nuditi dom otroku brez staršev, potem bodo vaši otroci to videli kot nekaj normalnega, in otroka ne bodo zafrkavali.
nekoč so se norčevali iz otrok katerih starša se nista poročila, iz otrok katerih starša sta se ločila. zato ker je bilo to tako drugače tako novo tako "narobe", danes je to nekaj vsakdanjega. zakaj torej ne more biti vsakdanje da dva moška ali dve ženski skupaj ponudita topel in varen dom, nekomi ki nima ničesar in nikogar na tem svetu več?
pk4life • Od: 20.7.2010 • Prispevkov: 1878
Re: istospolni partnerji in posvojitev - vaše mnenje? 27.6.2015 20:23
na kratko: prvoščm usm da majo otroke tut istospolnim. problem nastane v tem da naša družba ni dovol razvita da bi sprejela lahko take otroke. poznam ljudi k se zberejo in se sprehajajo po tivoliju z namenom da pretepejo geje če jih le srečajo. kaj bi taki šele nrdil z otroci k majo dva očeta? jz nočem vedt. zato pravm da nej ne eksperimentiramo kaj se bo dogajal z takimi otroci dokler nebomo prepričani da bo z njimi vse uredu (glede razvoja in glede **** iz strani vrstnikov in glede nasilnih homofobov)
_________________
I have skittles in my mouth. Wanna taste the rainbow?
TigerV • Od: 28.12.2015 • Prispevkov: 23
Re: istospolni partnerji in posvojitev - vaše mnenje? 1.2.2016 0:08
Vidm, da ste vecinoma rekli da. Js pa nwm. Saj nimam nc proti, ampak kaj si misli otrok? Ste kdaj pomislili na to. Ce je npr. Fant med zenskami rabi oceta, ker se z njim pogovarja fantovske reci. Ali pa ce je punca med moskimi, nujno rabi nekoga, ki mu zaupa in jo razume. V mojem primeru je to mama. Njej lahko vse povem in ona me razume. Brez oceta pa tudi nebi zdrzala. Nwm kako je pr drugih ampak mene oce ful nauci k me mama ne in mama tudi veliko dela ta cas pa nadomesti oce, kr drgac bi ga cist pozabla. Prevec druzinskih zadev. No, kr je oce pac moski... to je malce cudno spoznam moske. Njihove obcutke, kr moji sosolci so itak se otroci. Sicer mi en zaupa in mi vse kar si misli pove, je useen vsaj js tako mislim boljse ce geji\lezbike nimajo otrok. Moje mnenje.
Zgubljena1 • Od: 26.1.2016 • Prispevkov: 16
Re: istospolni partnerji in posvojitev - vaše mnenje? 2.2.2016 21:17
mislim da bi lahko posvojili otroke. ljubezen je zivljenje. ce hoces z nekom met otroka ga mej! Smile
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: istospolni partnerji in posvojitev - vaše mnenje? 2.2.2016 21:47
mislim da tudi ženska zna precej pomagat fantu, in tudi moški dekletu. itak pa živimo v času, kjer je svet povezan bolj kot kadarkoli in starši že dolgo niso več edini vir znanja in informacij Smile
na splošno je res bolje, če sta starša različna spola in ideal naj bi bil tak, ampak v praksi je pa tako da marsikateri moški ni sposoben bit dober oče, niti ženska mama.
istospolnih parov je relativno malo, še manj pa posvojitev. glavna ideja posvojitve pa je, da otrok ima dva skrbnika, ker možnosti, da bi imel prava starša, itak nima.
ni pa vse v ljubezni, izgubljena Wink starševstvo je velik velik več kot sam ljubezen. odgovornost, varnost, sposobnost, vzgoja, značaj, izkušnje..

sigurno so pa te posvojitve vprašanje, ki ga je treba resno vzet, si vzet čas in preučit stvari. če bi v noveli dovolili istospolnim poroke, ne pa tudi posvojitve, bi bila sprejeta in danes bi se lahko poročili. večina ljudi ima probleme sprejmati posvojitve.


Uporabi pamet, ko si 'gor',
da ne bo problemov, ko greš 'dol'!

Zaradi tvoje varnosti med sodelovanjem v Forumu ali na Čveku ne objavljaj svojih osebnih podatkov, imena, priimka, naslova, kjer stanuješ, e-naslova, telefonske številke, ne razlagaj, v katero šolo hodiš in ne objavljaj svojih fotografij ali povezav do njih.

Prav tako na Forumu ali Čveku ne objavljaj osebnih podatkov in fotografij ali povezav do svojih prijateljev in znancev, niti jih ne pošiljaj po mejlu osebam, s katerimi se srečuješ na netu.

Če se s sogovorniki ne strinjaš, jim to lahko vljudno poveš. Nadzor nad Forumom in Čvekom ima uredništvo spletnega mesta eetaq.si, ki si pridržuje pravico, da žalitve, zmerjanja, neplačane oglase in druge neprimerne vsebine izbriše po lastni presoji. Če ti kaj ni všeč, oz. imaš kakšno pripombo povezano s vsebino Foruma ali Čveka, nam pošlji mejl na urednistvo@eetaq.si.