zelo mastni lasje

Teika • Od: 2.6.2013 • Prispevkov: 83
zelo mastni lasje 12.9.2013 17:02
Hej. Se opravičujem, če je bila ta tema že odprta. Imam namreč zelo mastne lase ( z živci sem že čisto na koncu). Uporabila sem že veliko šamponov ampak niso imeli nobenega učinka ali da bi vsaj omilili problem. Ima morda kdo podoben problem kot jaz in se ga je rešil? Nasveti bi mi še kako prav prišli. Hvala že vnaprej. Smile
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: zelo mastni lasje 13.9.2013 10:48
po mojih izkušnjah bolj ko umivaš lase, hitreje se mastijo. za lase je normalno da so malo mastni, ker je to nekakšna naravna zaščita. če jih prepogosto spiraš, se telo prilagodi tako da proizvaja več tega.

glavo si umivaj 2-3krat na teden, ne več, uporabljaj pa kak mal bolj blag šampon.

se pa ne sekiraj preveč Wink
Rocafella • Od: 24.1.2010 • Prispevkov: 340
Re: zelo mastni lasje 13.9.2013 13:08
kaj se barvaš?
nočem ti tega predlagat sicer, ampak v skrajnem primeru če nič druga ne pomaga, se da stanje oblažit z barvanjem na svetlo, ker ful izsuši lase (beri: uniči tudi)
_________________
bitch i'm a mogul, yes i am global.
[link]
SmileOnMyFace • Od: 26.6.2012 • Prispevkov: 730 • Kraj: Ljubljana
Re: zelo mastni lasje 13.9.2013 13:39
Enako je kot s telesom: ni se dobro pretirano drgniti in tuširati, kr ima telo ''oblogo'' oz plast s katero brani tvoj imunski sistem. Ista stvar z lasmi. Poleg tega, da jih umivaj max. na dva dni, tri dni, jih razčeši s krtačo, ne jih preveč tipat, ne jih kr naprej česat in PUSTI lase NA MIRU Wink
Čis možno je tud, da se ti lasje hitrej zmastijo, če kaj takega treniraš, ali od šprtne vzgoje v šoli. takrat jih jaz razpustim iz čopa, razčesem na vse strani, vržem preko rame in pustim, da se sami posušijo Wink če jih puščaš sušit na zraku, je manj možnosti, da ti bodo v 2 dneh mastni k hudič Very Happy

In tud kakšen bolj naraven šampon (kopriva, brezov....) proti mastenju tud znajo pomagat. Sam morš najdt kakega ki ti ustreza Smile Ne kupuj pa predragih, kjer je sam neka kemija notr ...
Teika • Od: 2.6.2013 • Prispevkov: 83
Re: zelo mastni lasje 13.9.2013 21:25
ja to je tudi res.. vem, da bi morala zmanjšati pranja ampak mi je pa nerodno hoditi z grdimi lasmi naokol sploh pa v šolo. bom probala kakši blag šampon ja. hvala Smile

slovenc79 pravi:
po mojih izkušnjah bolj ko umivaš lase, hitreje se mastijo. za lase je normalno da so malo mastni, ker je to nekakšna naravna zaščita. če jih prepogosto spiraš, se telo prilagodi tako da proizvaja več tega.

glavo si umivaj 2-3krat na teden, ne več, uporabljaj pa kak mal bolj blag šampon.

se pa ne sekiraj preveč Wink
Teika • Od: 2.6.2013 • Prispevkov: 83
Re: zelo mastni lasje 13.9.2013 21:26
Ne barvam si las. Se pravi da bi se maščenje las zmanjšalo s tem? Zaenkrat se še ne mislim barvat ampak če bo prehudo bom pa tudi to probala. Hvala Smile

Rocafella pravi:
kaj se barvaš?
nočem ti tega predlagat sicer, ampak v skrajnem primeru če nič druga ne pomaga, se da stanje oblažit z barvanjem na svetlo, ker ful izsuši lase (beri: uniči tudi)
Teika • Od: 2.6.2013 • Prispevkov: 83
Re: zelo mastni lasje 13.9.2013 21:27
Hvala za nasvete. Smile

SmileOnMyFace pravi:
Enako je kot s telesom: ni se dobro pretirano drgniti in tuširati, kr ima telo ''oblogo'' oz plast s katero brani tvoj imunski sistem. Ista stvar z lasmi. Poleg tega, da jih umivaj max. na dva dni, tri dni, jih razčeši s krtačo, ne jih preveč tipat, ne jih kr naprej česat in PUSTI lase NA MIRU Wink
Čis možno je tud, da se ti lasje hitrej zmastijo, če kaj takega treniraš, ali od šprtne vzgoje v šoli. takrat jih jaz razpustim iz čopa, razčesem na vse strani, vržem preko rame in pustim, da se sami posušijo Wink če jih puščaš sušit na zraku, je manj možnosti, da ti bodo v 2 dneh mastni k hudič Very Happy

In tud kakšen bolj naraven šampon (kopriva, brezov....) proti mastenju tud znajo pomagat. Sam morš najdt kakega ki ti ustreza Smile Ne kupuj pa predragih, kjer je sam neka kemija notr ...


Uporabi pamet, ko si 'gor',
da ne bo problemov, ko greš 'dol'!

Zaradi tvoje varnosti med sodelovanjem v Forumu ali na Čveku ne objavljaj svojih osebnih podatkov, imena, priimka, naslova, kjer stanuješ, e-naslova, telefonske številke, ne razlagaj, v katero šolo hodiš in ne objavljaj svojih fotografij ali povezav do njih.

Prav tako na Forumu ali Čveku ne objavljaj osebnih podatkov in fotografij ali povezav do svojih prijateljev in znancev, niti jih ne pošiljaj po mejlu osebam, s katerimi se srečuješ na netu.

Če se s sogovorniki ne strinjaš, jim to lahko vljudno poveš. Nadzor nad Forumom in Čvekom ima uredništvo spletnega mesta eetaq.si, ki si pridržuje pravico, da žalitve, zmerjanja, neplačane oglase in druge neprimerne vsebine izbriše po lastni presoji. Če ti kaj ni všeč, oz. imaš kakšno pripombo povezano s vsebino Foruma ali Čveka, nam pošlji mejl na urednistvo@eetaq.si.