Trava - ja ali ne?

<< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >>
justfly • Od: 17.7.2011 • Prispevkov: 250
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 18:43
hahaha okej ta zadnji post od slovenca me je malo nasmejau xD
In ne NI isto ku alkohol. Že po tem se razlikuje da po alkotu si naslednji dan slab, te boli glava in nevem kaj po travi pa ni nobenih posledic.
Haha in res nemoreš primerjat par gramou trave in deci piva xD js bi rekla bol 0.3 grame in deci piva Wink odvisno pd tolerance človeka ne Wink

In še zdej nevem kje sm bla tko ne jasna. Pri travi ti misli šopajo 100 na uro in prideš do nevrjetnih idej in spoznanstev, pr alkoholu pa tega ni oz. je res kaka neumna ideja

Nemorem vrjet da eni ljudje tko tško sprejmejo nove reči. Nvem usaj potrudli bi se lahko razet. Al nvem sej nmoreste govorit kko trava upliva na ljudi če je niste probali.
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 18:50
zakaj se pa ne bi dal primerjat tega na tak način?

to je kot da bi dal skup 1 tono perja in eno kilo svinca skup in rekel: ja, perje je pa težje od svinca..

povej mi eno idejo, do katere lahko prideš samo od trave zadet? in, kok uporabna je ta ideja?

in spet ta "še niste probal".. ne vem, kako pa ti veš da človek umre, če se u glavo ustreli, če tega še nisi probala? še nisi slišala, da se znanje da tud na drugačen način dobit kot da vse sam delaš?
justfly • Od: 17.7.2011 • Prispevkov: 250
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 18:59
zto ker si reku da je isto par g trave in deci piva kar ni res. od par g trave se fajn zakadi 6-10 ljudi od deci piva pa ni pijan niti en človek.

to so take ideje o katerih se neda govorit.. niti v tistem trenutku ko jo dobiš je nemoreš ne izrečt ne napisat.. ubistvu ni ideja sm malo narobe se izrazla. je neke vrste spoznanje, ki ti uzame use besede z jezika. lahko smo rečem da ti postane use jasno kar niti malo ne opiše tega kar se ti res zgodi.

hah zdej bi lahko načeli novo temo o smrti..bom samo rekla da ubistvu noben ne umre.. to so take reči o katerih bi se dalo še in še razprauljat..

ja ampak to vaše znanje ki ste ga pridobilio travi je več al man iz medijev, ki pa so itak usi zlagani...kot da bi sodli človeka samo po videzu
SmileOnMyFace • Od: 26.6.2012 • Prispevkov: 730 • Kraj: Ljubljana
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:11
Torej... 1. po travi ni posledic?
2. Da razumeš kaj v bistvu je trava jo morš probat...vso ostalo znanje je brezpomensko?
3. trava da človeku kr eno supr moč, po kateri dubi veliko pamet in lahka dela izjemne reči
to je dejansko tvoj zaključek....ne vem a naj se režim al jočem....Laughing
zdej pa neki da razjasnimo: 1. po travi SO velike posledice....! sej jih boš sama kmal spoznala.
2. Mediji NISO edini vir znanja
3. imenuj mi samo enega človeka, ki je naredil nekaj izjemnega...da je mogoče spremenil svet ali začel z novim podjetjem, ki je spremenilo ogromno...in je bil kadilec trave! in je delal po njenim vplivom??
in po midva s slovencem ne dojameva.... saj ti govoriš neumnosti....Wink
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:16
iz tega ugotoviš samo to da alkohol niti slučajno ni tok močan kot trava.

in o idejah.. te "ideje", ki so ubistvu haluciniranje, niso popolnoma nič uporabne. niti ugotovitev ne morš pravih dobit, ker so take kot ti jih pove psihični bolnik, ki prav tako ne dojema realnosti.

ne, jaz mam znanje iz, kot sem rekel, zanesljivih virov. premisli, kaj beseda "zanesljiv" pomeni.
mediji so pa zlagani, seveda.. zato tudi tok ljudi podpira legalizacijo konoplje.

aja, pa mal sem prebral.. zate je površinska sreča, imet službo, partnerja, otroke, porihtan lajf? in kao tako srečo maš isto če se zakadiš? LOL

če maš službo, otroke, je to dejansko neka produktivnost, na katero si lahko ponosen. kajenje trave in biti ujet v svojem svetu pa pač ni, ker je realnost taka da greš ljudem na živce in mimgrede še sranje narediš, brez da bi se sploh zavedal. ubistvu zlo egoistično.
justfly • Od: 17.7.2011 • Prispevkov: 250
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:20
1tisto glede posledic sm mislna za enkratno uporabo. sepravi se 1x napješ in te drugi dan boli glava. se enkrat zakadiš in drugi dan ni nč. od dolgoročnih posledicah sm že povedla da so, samo me očitno sploh ne poslušate.
2. točno tko. seveda pa drugo znanje ni brezpomensko. samo ne sodit samo po teoriji če vam govorim tudi informacije iz prakse
3. ne neda ti super moči. ti se zdej posmehuješ. obstajajo izjemni umetniki ki delajo nevrjetne reči pod uplivom trave.. smo nism tega mislna.
ja lej nikoli neveš kdo kadi travo...mogoče je tumblr nastau zatadi nje.. tega se neda povedat ker tega nebojo dali u medije zato ker potem bi ljudje vidli da ni tko slaba
lej zkaj se ti zdi da govorim neumnosti če vam že ceu čas odgovarjam in pravim dejstva vi dva pa še vedno eno in isto govorista
justfly • Od: 17.7.2011 • Prispevkov: 250
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:25
slovenc79 pravi:
iz tega ugotoviš samo to da alkohol niti slučajno ni tok močan kot trava.

in o idejah.. te "ideje", ki so ubistvu haluciniranje, niso popolnoma nič uporabne. niti ugotovitev ne morš pravih dobit, ker so take kot ti jih pove psihični bolnik, ki prav tako ne dojema realnosti.

ne, jaz mam znanje iz, kot sem rekel, zanesljivih virov. premisli, kaj beseda "zanesljiv" pomeni.
mediji so pa zlagani, seveda.. zato tudi tok ljudi podpira legalizacijo konoplje.

aja, pa mal sem prebral.. zate je površinska sreča, imet službo, partnerja, otroke, porihtan lajf? in kao tako srečo maš isto če se zakadiš? LOL

če maš službo, otroke, je to dejansko neka produktivnost, na katero si lahko ponosen. kajenje trave in biti ujet v svojem svetu pa pač ni, ker je realnost taka da greš ljudem na živce in mimgrede še sranje narediš, brez da bi se sploh zavedal. ubistvu zlo egoistično.


ne lej isto ku da bi primerjau 2kg moke in 4 kg moke. kaj je več?

ne to sm dala nasplošno primer kaj je nek cil v življenju človeka. itak da ma usak drugačne. nee joj joj joj. tisto se sploh ni nanašalo na zakajenost.

seveda da je produktivnost, kdo je reku da ni. ampak lahko maš use to pa še vedno nisi srečn. lej to se ni nanašalo na travo ampak na to da se lahko naučiš videt iskreno srečo pousot
SmileOnMyFace • Od: 26.6.2012 • Prispevkov: 730 • Kraj: Ljubljana
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:29
in zdej spet govoriš neki druzga.....ti hitrej menaš svoje mnenje k pa ga izražaš....
justfly • Od: 17.7.2011 • Prispevkov: 250
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:30
ni res kaj sm rekla?
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:32
jaz ko sem se prvič napil me ni nč bolela glava naslednji dan. ubistvu sem se zlo fjan počutil Smile
in pa, tud če nekdo celo škatlico cigaret pokadi mi ne bo slabo naslednji dan.

kar hočem povedat je, da zato ker telo na nečesa nima takoj negativnih učinkov, ne pomeni da je vse ok. ubistvu je to še slabše, ker so negativni učinki kot je npr. bruhanje obramba telesa, da izloči ven škodljive snovi. pri alkoholu to deluje, ker pride v kri prek želodca. pri travi pa gre to prek zraka skozi pljuča.

o izjemnih umetnikih.. kako pa ti to veš, da kadijo travo? praviš kako so mediji skorumpirani, to pa vseen verjameš? ker hočeš verjet, in si hočeš dokazat da je to res.

dejstva? kot sem rekel, tvoje mnenje je napiflano. o tem kako se tebi zdi da mrtev človek ki gnije in razpada, še vedno živi, se te pa niti vprašat ne upam. travo si očitno probala, ampak kaj iz tega dejansko veš? da ti spodbudi razmišlanje, ki ni realno in te ne boli glava naslednji dan.
justfly • Od: 17.7.2011 • Prispevkov: 250
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:38
zdej že u tretje pravim da ja trava ma dolgoročne posledice, nvem zkaj kr naprej to ponavljate.

zato ker obstaja posebna vrste umetnosti ki se imenuje psihadelična umetnost. ta nastaja iz navdihov in izkušenj ki jih doživih na psihadeličnih drogah. čeprou tuki prevladujejo bol lsd, gobe in meskalin. ampak useeno se trava tudi uvršča sm.

mnenje o čem?
tisto glede smrti ja človek itak da zgniije in to, kaj pa duša? o tem ni dokazov za nč. smo o tem se mi zdej res neda govorit. lahko drugič odpremo novo temo Wink

iz tega vem use to kar vam zdej govorim. sej je use tko preprosto smo vi se niti ne potrudiste razumet. probite se dat na moj nivo.

js vas tle ne prepričujem da morejo usi kadit in nvem kaj. vam smo hočem pokazat da lih v usem pa nimate prou
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:38
justfly pravi:


ne lej isto ku da bi primerjau 2kg moke in 4 kg moke. kaj je več?

ne to sm dala nasplošno primer kaj je nek cil v življenju človeka. itak da ma usak drugačne. nee joj joj joj. tisto se sploh ni nanašalo na zakajenost.

seveda da je produktivnost, kdo je reku da ni. ampak lahko maš use to pa še vedno nisi srečn. lej to se ni nanašalo na travo ampak na to da se lahko naučiš videt iskreno srečo pousot


večji je kup moke ki ima 4kg. ampak moka je moka, ima isto specifično težo. tvoj point je?

sej, kot pravim, človeštvo išče ves čas užitek. v tem primeru občutek sreče. in to s pomočjo substanc, namesto da bi delal neki produktivnega, ki bi ga avtomatsko osrečilo vedenje, da je naredil neki dobrega, in to brez drog.

to je glavni problem pri drogi - zbujajo občutek sreče pri tistih, ki si ga ne zaslužijo. zato gre cel svet v propad, ker je lažje enga skadit/se ga napit, kot pa da bi dejansko neki dobrega naredil, da bi te osrečilo.
justfly • Od: 17.7.2011 • Prispevkov: 250
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:43
pint je da si dau primerjat napačne količine.

jaa seeeej to. sej sm prej povedala da tudi js ne podpiram ljudi ki travo zlorabljajo samo za to da bi bli srečni. sej govorim eno in isto že ceu cajt in vedno mi odgovarjaste isto xD
tisto od iskrene sreče se nanaša na meditacijo in notanjo tišino. in to je še ena velika tema o kateri bi se dla še veliko povedat
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:49
justfly pravi:
zdej že u tretje pravim da ja trava ma dolgoročne posledice, nvem zkaj kr naprej to ponavljate.


a ni harvardska raziskava pokazala da zmanjšuje možnost raka?

tvoje lastno mnenje se ne sklada s samim seboj. in mi ni logično. zato pa me tudi ne moreš s tem prepričat, da nimam prav.

seveda se ti zdi preprosto, ker ne povezuješ stvari skupi..

ja lej, dokaž mi da nimam prou, pa bom vedu da nimam Very Happy tole zmišljevanje se samo s sabo ne sklada, zato pač dvomim da to pa je dejanska resnica..
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:52
no pa še neki me zanima.. če si tok proti temu, da bi konopljo uporabljal samo za občutek sreče, namest za uporabne stvari kot so material, tekstil, olje itd..

zakaj jo kadiš, oz. zakaj si jo poskusla?
justfly • Od: 17.7.2011 • Prispevkov: 250
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:54
ja lej usaka stvar ma dobre in slabe lastnosti ne. sepravi slaba lastnost trave je to da se ti poslabša spomin oz. malo bol zgubljen rataš. hkrati pa zavira rast rakavih celic.. kar se tiče pa pljuč. ne škoduje dosti razn če jo mešaš s tobakom

sej a se ne to trudim že ceu cajt. kaj bi še rad slišu? sej sm več al man ža use povedla vi pa še vedno svoje.
justfly • Od: 17.7.2011 • Prispevkov: 250
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:54
slovenc79 pravi:
no pa še neki me zanima.. če si tok proti temu, da bi konopljo uporabljal samo za občutek sreče, namest za uporabne stvari kot so material, tekstil, olje itd..

zakaj jo kadiš, oz. zakaj si jo poskusla?


ker js jo ne uporabljam smo zaradi tega učinka
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:57
pljučom škoduje sam dim, ki ga vdihavaš Wink katerkoli dim, ki ga, jim škoduje. tok o tem.

ja, trudiš vidim da se zelo, ampak rata ti pa ne, ker ni logično. povedala nisi nič ubistvu, samo par mitov, za katere je vsak že 100krat slišal, njihov namen pa je da bi drogo legaliziral.
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 19:58
justfly pravi:

ker js jo ne uporabljam smo zaradi tega učinka


torej jo? in nekak to da jo tudi za druge stvari uporabljaš nekak opravičuje to?
justfly • Od: 17.7.2011 • Prispevkov: 250
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 20:00
škoduje smo ne tolko ku tobak.

dobor gremo še nekrat od začetka. kaj ti ni logično? Smile
justfly • Od: 17.7.2011 • Prispevkov: 250
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 20:01
slovenc79 pravi:
justfly pravi:

ker js jo ne uporabljam smo zaradi tega učinka


torej jo? in nekak to da jo tudi za druge stvari uporabljaš nekak opravičuje to?


ja jo. opravičuje kaj? lej ne bom se ponavljala
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 20:08
odmirajo pljučne celice in zarad tega se pljučna kapaciteta zniža na 80%. pri katerikoli stvari ki jo kadiš. zarad tobaka je pa najbolj povečana možnost pljučnega raka.

to, da jo uporabljaš za druge namene opravičuje to, da jo tudi kadiš, čeprav si, kot rečeno proti temu da jo folk zlorablja da bi bil srečen?

no, pejmo od začetka: nič mi ni logično Very Happy razloži mi svoje splošno (poenoteno) mnenje in povej zakaj tko misliš.
justfly • Od: 17.7.2011 • Prispevkov: 250
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 20:21
če se ne morim se pri travi zniža 5%. za ta podatek priznam nism prepričana k se ne spomnem dobro.

lej js kadim travo iz mojih razlogov. in vem da tej moji razlogi niso nespametni tko ku od neakterih drugih.

dobor še nekrat: moje splošno mnjenje o travi je da ni tako zelo škodljiva če jo pravilno uporabljaš. sepravi ne samo zaradi tega ker bi rad zbežau iz realnosti. to je napačna uporaba. trava je dobra ker ti pomaga umuriti misli in tako lažje prekineš svoj notranji dvogovor. so tudi druge koristi. seveda pa na usakega drugače vpliva. naprimer moja frendica je nemara kadit ker ko jo je 2x probala jo je vedno bolela glava. in zdej je prepričana da jo bo vedno bolela, kar pa ni res. trava močno deluje na tvojo psiho. sprevi če bo ona vedno prepričana da jo bobolela glava ko bo kadila jo bo res. ampak se bo zgodilo enkrat ko je tudi nebo. na take reči nemoremo uplivati
in ja treba jo je uporabljat v zmernih količinah tko ku velja za use ostale stavri
Muffiyn • Od: 2.6.2013 • Prispevkov: 7
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 20:37
a dejmo no folk a je teško prvo dvakrat kliknt po googlu predn začnete kvasiti sranje....
ruki je samo par linku da prodete malo na jasno Wink ...:
[link]
[link]
[link]
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: Trava - ja ali ne? 2.6.2013 21:34
muffyin, na google se ni za zanašat. vsak lahko piše kar hoče gor. mnenja so si različna, resnica pa je samo ena. obstajajo ustanove, narejene s pomočjo laži - kot je cerkev.

za resnico se je treba dobro potrudit, zbrat ogromno podatkov, objektivno razmišljat, šele nato prideš blizu resnice. prebrat par propagandnih strani in pogledat par videov in slepo verjet pa ne pomeni NIČ. pomeni samo to da si lahkoveren in naiven in tako kot vsi ljudje na svetu presenečen, kako kljub "zdravemu" načinu življenja fašeš sitnosti že v srednjih letih.

justfly, kakšni so tvoji razlogi za kajenje trave?

najprej praviš da trava ne povzroča glavobola, o si govorila kako se razlikuje od alkohola. potem praviš da na vsakega drugač vpliva. potem praviš da prijateljico boli glava, ker se samo boji da bi jo.

mene recimo nikol ni bolela glava po alkoholu. kako da zdaj ne govorim tistim z mačkom "ja, ti si to samo domišljaš, nehi si domišljat pa te ne bo"?

trava je precej močnejša zadeva od alkohola. kot si rekla, da en joint ornk zakadi 6 ljudi naenkrat. in ti dejansko misliš da to nima posledic če 2krat na mesec fertik od nje? oz. da se konstantno po malo zakajuješ in si ves čas napol zadet?


Uporabi pamet, ko si 'gor',
da ne bo problemov, ko greš 'dol'!

Zaradi tvoje varnosti med sodelovanjem v Forumu ali na Čveku ne objavljaj svojih osebnih podatkov, imena, priimka, naslova, kjer stanuješ, e-naslova, telefonske številke, ne razlagaj, v katero šolo hodiš in ne objavljaj svojih fotografij ali povezav do njih.

Prav tako na Forumu ali Čveku ne objavljaj osebnih podatkov in fotografij ali povezav do svojih prijateljev in znancev, niti jih ne pošiljaj po mejlu osebam, s katerimi se srečuješ na netu.

Če se s sogovorniki ne strinjaš, jim to lahko vljudno poveš. Nadzor nad Forumom in Čvekom ima uredništvo spletnega mesta eetaq.si, ki si pridržuje pravico, da žalitve, zmerjanja, neplačane oglase in druge neprimerne vsebine izbriše po lastni presoji. Če ti kaj ni všeč, oz. imaš kakšno pripombo povezano s vsebino Foruma ali Čveka, nam pošlji mejl na urednistvo@eetaq.si.