NASVETI, KAKO SHUJŠATI


v svoji koži se počutim
odlično
24%
 24%  [ 6 ]
bedno-vedno ko sem v javnosti, se poleg suhic okoli mene počutim debelo in imam občutek, da me vsi opazujejo
76%
 76%  [ 19 ]
Skupaj glasov : 25

kataja • Od: 12.10.2012 • Prispevkov: 146
NASVETI, KAKO SHUJŠATI 22.10.2012 17:37
Če želite shujšat, je treba bit ODLOČEN in imet MOČNO VOLJO. ta stauk si ponavljanjte, če vas bo na začetku hujšanja premamla kšna sladkarija. Pri izgublanju kilogramov RAZNI IZGOVORI ne pomagajo!!!!!!!!!! poleg zgoraj naštetega pa :
1. jejte 4x na dan po malo(če neveste kdaj nehat jest, je takrat pravi čas, ko si se malo že najedu, pa bi rad še in takrat si rečeš NE, ne bom več)
2.Ne izpuščajte obrokov
3. pijte veliko vode
4. ne jejte po 18. uri....
5. deljte razne vaje(npr. za stegna, trebuh, boke..., skačte s kolebnco..
6. pa seveda kolesarte, tečte, roljte, plavjte...
kadar maste možnost izbire jt z avtom alpa peš, se seveda odločte za zadnje...
MENI OSEBNO JE TO PRED LETI POMAGAL IN MI JE ŠLO DOL 12KG....
SEVEDA PA MORTE USKLAJEVAT ZDRAVO PREHRANJEVANJE IN GIBANJE...
jst ko sm začela športat, se več gibar in ne samo pred TV sedet in žret, sm ratala prou odvisna od sprehodov v naravo, vsak dan morm jt vn v naravo, da se odpočijm od šole, stresa itd.... pa še korist mi..
in zj se po zgornjih nasvetih zelo dobro počutim v svoji koži...PA NE POZABTE: KO DOSEŽETE ŽELENO TEŽO, NE SMETE NEHAT Z "NOVIM NAČINOM ŽIVLJENJA" AMPAK NADALJUJETE .. velik sreče...upam, da sm koristna
forever-awesome • Od: 31.5.2012 • Prispevkov: 5 • Kraj: Koper
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 22.10.2012 18:49
heeej torej ja hm kaj pa če imamo obveznosti in ne utegnemo jesti 4× na dan, kolesarit okoli in to? dobro je tudi, da se samo sladkarijam odrečeš, nesmeš jest belega kruha, bele moke, rajši polnozrnato ali črno, je veliko boljše pa tudi manj sestavljenih oglj. hidratou ma. in ja, usaj 2 × na teden kašn trening (js hodim k tenisu, ful pomaga) lahko pa usak dan narediš kašno vajo, greš po stopnicah namesto z dvigalom, pešačiš do doma, namesto da greš z busom.. res pomaga, js sm junija shujšala za 6 kg, res priporočam. Samo moraš met voljo, to pa je to.
kataja • Od: 12.10.2012 • Prispevkov: 146
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 22.10.2012 19:53
ja če so pa obveznosti, pa zarad tega ne morš jest in to.. pa pač nwm nekak probaš uskladit obroke tko da ti paše in to...mislm sj ni treba da zj usaak dan švicaš ko nor, sam pač recmo vsak drug dan.... da se srčni u3p pospeš in rataš red u fejs p je to to... Very Happy
kataja • Od: 12.10.2012 • Prispevkov: 146
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 22.10.2012 19:53
ja če so pa obveznosti, pa zarad tega ne morš jest in to.. pa pač nwm nekak probaš uskladit obroke tko da ti paše in to...mislm sj ni treba da zj usaak dan švicaš ko nor, sam pač recmo vsak drug dan.... da se srčni u3p pospeš in rataš red u fejs p je to to... Very Happy
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 22.10.2012 20:20
tole si zelo fajn povedala. edin par stvari bi pa spremenu, ker niso čist logične.

najbolj me mot tale: ne jej po 18. uri.. to no ok. ja, to velja, če greš spat ob osmih, devetih. da pa greš ob polnoči, se pravi čez 6 ur lačen spat pa to nikakor ni dobro. telo pač mora dobit hranila, ne glede na čas. če si lačen - ješ. samo pač tik pred spanjem ni preveč dobro. je pa bolje to kot it lačen spat.

pomembn je tudi da zdrav ješ, seveda Wink

je pa tko: držat se striktne diete za začetnika.. samo vprašanje časa je koliko bo zdržal. enkrat, dvakrat na teden si je dobr privoščit neki kar maš zares rad. amapk več pa ne.

vaje za mišice so super, ampak so to vaje za mišice. tko da če recimo premal ješ in delaš te vaje ne narediš nič, ker mišice rabijo hranila. pomembno je to da vaje za mišice delaš vsak drugi dan, NE VSAK DAN, ker rabijo vsaj 2 dni da se regenerirajo.

30 min gibanja na dan je dovolj. in s 4mi zdravimi obroki je to hujšanje. ne zgovarjajte se na obveznosti ker VSAK si lahko vzame pol ure na dan Wink samo vprašanje volje je tuki. jaz imam faks ki je naporen, pa si vsak drugi dan vzamem uro in pol za telovadbo in vsak drugi dan za šport ki ga treniram. in mi tudi velik frej časa ostane. vse je v organiziranosti, in z vztrajno telovadbo se tega naučite. tako da telovadba je velik več kot sam gibanje, je stvar ki ti zboljša življenje v vseh pogledih.
SmileOnMyFace • Od: 26.6.2012 • Prispevkov: 730 • Kraj: Ljubljana
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 22.10.2012 21:04
slovenc79 pravi:
tole si zelo fajn povedala. edin par stvari bi pa spremenu, ker niso čist logične.

najbolj me mot tale: ne jej po 18. uri.. to no ok. ja, to velja, če greš spat ob osmih, devetih. da pa greš ob polnoči, se pravi čez 6 ur lačen spat pa to nikakor ni dobro. telo pač mora dobit hranila, ne glede na čas. če si lačen - ješ. samo pač tik pred spanjem ni preveč dobro. je pa bolje to kot it lačen spat.

pomembn je tudi da zdrav ješ, seveda Wink

je pa tko: držat se striktne diete za začetnika.. samo vprašanje časa je koliko bo zdržal. enkrat, dvakrat na teden si je dobr privoščit neki kar maš zares rad. amapk več pa ne.

vaje za mišice so super, ampak so to vaje za mišice. tko da če recimo premal ješ in delaš te vaje ne narediš nič, ker mišice rabijo hranila. pomembno je to da vaje za mišice delaš vsak drugi dan, NE VSAK DAN, ker rabijo vsaj 2 dni da se regenerirajo.

30 min gibanja na dan je dovolj. in s 4mi zdravimi obroki je to hujšanje. ne zgovarjajte se na obveznosti ker VSAK si lahko vzame pol ure na dan Wink samo vprašanje volje je tuki. jaz imam faks ki je naporen, pa si vsak drugi dan vzamem uro in pol za telovadbo in vsak drugi dan za šport ki ga treniram. in mi tudi velik frej časa ostane. vse je v organiziranosti, in z vztrajno telovadbo se tega naučite. tako da telovadba je velik več kot sam gibanje, je stvar ki ti zboljša življenje v vseh pogledih.


glede tega za hrano po 18. uri: bolj pravilno je, da ne smeš jesti 3-4 ure preden greš spat. in to je tud zdrav ta kožo: kr če ješ tik preden greš spat, more tvoje želodec vso noč obdelovat to hrano, če pa ješ prej, tvoje delo vso noč lepo poskrbi, da se tvoje telo očisti. in tvoja koža, se očitsti ....Wink pravilo pa je, da po 17. uri ne ješ nič mesa in gob in teh težki zadev zarad istega razloga Wink
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 22.10.2012 21:21
no to je logičn da zvečer ješ lahke stvari.. sam da nč ne ješ?? 2 do 3 ure no.. mislm kdor po 4 urah brez hrane ni lačn ma skrčen želodec. če male obroke ješ pa sploh.

sploh pa, kok ljudi hodi ob 8ih, 9ih spat? jaz zadnji obrok pojem okol 9ih, 10ih, spat grem pa hodim ob polnoči/1ih. mam porihtan to. ampak če bi se držal pravila da po 6. uri nč ne ješ bi bil zdele močno podhranjen.
SmileOnMyFace • Od: 26.6.2012 • Prispevkov: 730 • Kraj: Ljubljana
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 23.10.2012 13:14
to je pa že zdej vse odvisn od človeka samega in človeka...js npr..nism podhranjena in je moja teža čis ok, ampak, lahka cel dan zdržim samo z enim obrokom...tiste dneve, ko mam treninge pa sta mi lahka tud zadost dva velika obroka, alpa trije manjši oz. dva obroka pa še kaka malca... če pa ti postaneš lačen na vsake tri ure...sploh, če si še športno aktiven, je t čis normalen...sam, da ne greš jest 15 minut preden greš spat Wink itak pa mate moški že po naravi bolj širok želodec kot ženske...in tuki ne gre za debelost al kej..Wink
kataja • Od: 12.10.2012 • Prispevkov: 146
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 23.10.2012 16:22
ja sj sm jst to za jest po 18.uri napisala za take k gremo ob 22h spat... se pa strinjam da itak če greš opolnoči spat, je treba poi še kj pojest... Very Happy
candy22 • Od: 23.2.2012 • Prispevkov: 34
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 23.10.2012 18:28
oo ful dobr jst sm lihk mislm začet hujšt,zanima me pa to če mogoče veš če bojo s to "dieto" tud meča zgubila če ne a mogoče veš kako bi jih? hvala že unaprej Very Happy
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 23.10.2012 18:37
no ja, bolje je pol rečt ne jest 2-3 ure pred spanjem Very Happy zaradi te miselnosti ogromn ljudi dela napako in strada.

bolje je jest več manjših obrokov: ti, ko poješ obrok, grejo hrenila ki jih rabiš v mišično maso. odvečno gre v maščobo, rezervno hrano. zato ti če boš pojedla nvm en ogromn kosil, bo šlo malenkost v mišice, ostalo pa v rezervno hrano. lačna dolgo ne boš ker je pač poln želodec. ampak bo pa od tega zelo malo hranil izkoriščenih.
če pa ti ješ recimo vsake 3 ure en majhen obrok se bo vse porabuilo za hranila, redila pa se ne boš. prioriteta so vedno mišice. seveda morš tud prava hranila jest, torej - beljakovine.

pa še tkole je: idealna teža NI enako kot zdrava postava. ti maš lahko 50 kg pa vse visi s tebe, mišic pa nimaš. in se pojavlja celulit itd. mnogo folka ko hoče shujšat gre stradat z dieto 3 jabolka na dan. in ja, izgubijo težo, ampak ta teža je mišična masa (btw, mišična masa je precej težja od maščobe z isto prostornino), kar ostane so pa kosti in špeh. in katastrofalen imunski sistem.

js ti zelo toplo prirporočam da ješ večkrat po malo Wink en obrok na dan v nobenem primeru ne more bit v redu. po količini čist možno da je, po porazdelitvi pa 100% ne. ker sproti dobiš hranila, ker je lažje za prebavo, ker se boljše počutiš in maš več energije če nimaš napihnjenega želodca, itd itd..

pijača je tudi pomembna, ampak bolje jo je piti ločeno od obroka (20 min. prej/po), zaradi prebave. lakote ne smeš zalivat s pitjem! kadar je človek lačen, pomeni da rabi hranila. vodo piješ kadar si žejen Smile
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 23.10.2012 18:46
candy, hujšaš lahko samo po celem telesu Wink maščoba se sama porablja. nažalost tam kjer je najbolj nasičena (jo je največ) se načeloma kasneje porablja, tako da boš mogla neki časa vztrajat.. trebušnjaki bojo pomagal samo če hočeš mišice, pri hujšanju to NE pomaga Wink
candy22 • Od: 23.2.2012 • Prispevkov: 34
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 23.10.2012 20:45
aja no hvala Very Happy pa zanima me še to a se pr teku pa kolesarjenju meča dodatno nabijejo? Smile
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 24.10.2012 0:20
vse mišice delujejo po mal, tko da mišice se bojo utrdile. ampak ne skrb da bojo "nabite" Wink da maš kej nabit morš fejst garat, ponesreč se to že ne more zgodit ;D na videz bojo enake.

pač navadle se bojo napora, drže med telovadbo.

zlo ti priporočam da si mal pogledaš kako pravilno tečt/kolesart. pravilna drža je pomembna Wink lahko tud kakšno vajo delaš vsake tok časa da si utrdiš križ (leže na tleh na trebuhu dvigneš roke, noge in prsni koš in probaš stat samo na trebuhu, držiš 30 sekiund, 30 sekund pavze in spet, 3krat) zelo v redu vaja, kadarkol lahko delaš in sam par minut vzame Smile in tud ko boš stara ne bo problemov s križem, pač ker bo imela hrbtenica manj napora.
candy22 • Od: 23.2.2012 • Prispevkov: 34
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 24.10.2012 18:34
ooo supr no hvala fuul :DDD
forever-awesome • Od: 31.5.2012 • Prispevkov: 5 • Kraj: Koper
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 27.10.2012 16:01
baje da je še en način, kako shujšat v 2 dneh za 5 kg. Nevem če je res, ampak useeno bom poskusla. Toreej veste kakšni so smoothiji? To ko zmiksaš skupaj sadje in kozarec vode in potem to popiješ - je ful dobro in zdravo, pa tudi ne redi. Uglaunem to naj bi pili 2 dni zaporedoma, samo smoothije nič drugega. Pa lahko tudi vodo piješ, pa se giblješ, pomaga. Nisem še probala, ma bom kmalu. Če kdo kaj ve o tem, prosim komentarjee Smile
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 27.10.2012 16:23
to je enako stradanju, samo da imaš poln želodec.

izgubila boš pa mišično maso in NE maščobe.

to je marketinški trik za NEUMNE ljudi ki ne morejo sprejet da je treba počasi in zdravo hujšat ker se jim enostavno ne ljubi ne telovadit ne čakat. ne nasedat temu.
AndrejB • Od: 6.10.2013 • Prispevkov: 1
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 6.10.2013 15:25
Ene par nasvetov je kar dobih..

Jaz se recimo držim vsegar kar sem se naučil na portalu http://www.popolnapostava.com/ in moram reči da deluje imam iz tedna v teden boljši rezultat...
slovenc79 • Od: 19.8.2011 • Prispevkov: 1260
Re: NASVETI, KAKO SHUJŠATI 6.10.2013 15:58
vse o hujšanju naj se nadaljuje v skupni temi vse o hujšanju Wink da je vse na enem mestu.

[link]


Uporabi pamet, ko si 'gor',
da ne bo problemov, ko greš 'dol'!

Zaradi tvoje varnosti med sodelovanjem v Forumu ali na Čveku ne objavljaj svojih osebnih podatkov, imena, priimka, naslova, kjer stanuješ, e-naslova, telefonske številke, ne razlagaj, v katero šolo hodiš in ne objavljaj svojih fotografij ali povezav do njih.

Prav tako na Forumu ali Čveku ne objavljaj osebnih podatkov in fotografij ali povezav do svojih prijateljev in znancev, niti jih ne pošiljaj po mejlu osebam, s katerimi se srečuješ na netu.

Če se s sogovorniki ne strinjaš, jim to lahko vljudno poveš. Nadzor nad Forumom in Čvekom ima uredništvo spletnega mesta eetaq.si, ki si pridržuje pravico, da žalitve, zmerjanja, neplačane oglase in druge neprimerne vsebine izbriše po lastni presoji. Če ti kaj ni všeč, oz. imaš kakšno pripombo povezano s vsebino Foruma ali Čveka, nam pošlji mejl na urednistvo@eetaq.si.