Mozolji -.-

Nastis • Od: 2.10.2013 • Prispevkov: 5 • Kraj: Ptuj, Slovenija
Mozolji -.- 15.10.2013 16:00
No ja sej veste kak je to ku maš puberteto in te napadajo nadležni mozolji... mene zanima, če bi se jih loh kak znebila brez kakršnih koli krem... sm že preprala velik napotkov na to temo, nekatere sm probala ampak ni pomagalo... mozolje mam še vedno. Zdej so še mi na čeli začeli rast, na nosu pa mi ponavadi rastejo večji (največ 2 vlka naenkrat). Trenutno mam enega večjega na nosu... in mi gre tko na živce pa še tko opazen je. Res hočm naredit konec tej nadlogi, prosim če mi kdo pove kakšne napotke za odstranitev mozoljev pa še včasih me ker mozolj boli. Hvala...
_________________
Nobody's Perfect :$
SherlockWho • Od: 21.10.2013 • Prispevkov: 2
Re: Mozolji -.- 21.10.2013 19:16
Hej!
Jst sm za take težave mal pobrskala po netu pa sm našla tole:
? Kamilični čaj-umivaj kožo
? Zobna pasta-umij kožo
? rabiš sok od limone mal koruzne moke ter žlico medu pol pa to daš na obraz in pustiš učinkovat ene 30 min in spereš z mlačno vodo
? POLENTO, MEDOM (nahran kožo), TEKOČIM MILOM pa OLIUNIM oljem..in si s tem zdrgn..pa ne deli tega usak dan, dej koži cajt da se obnovi
? glino
? parno kopel iz kamilic
? mineralna voda- umij kožo
? limonin sok namaži predele kože z mozolji
? česen prereži in položi na kožo
? sol + olivno olje
? kvas pa mleko skup zmešaš
? za 15min si daj avokado+ena žlica sladkorja+malo meda gor

Ja se kr velik najde.. Sicer pa men najbl pomaga, da si predel z mozolji umijem in pol namažem s kisom (kis pa voda v razmerju 1:1) in pol čez 10 minut namažeš
z vlažilno kremo pač usak večer.

pač morš več stvari probat pa ugotovit kaj ti najbl paše.. Wink
Rocafella • Od: 24.1.2010 • Prispevkov: 340
Re: Mozolji -.- 21.10.2013 20:24
s temi postopki se da omilit zadevo ja, ampak če hočeš da se ti ne bodo več pojavljali v takšnem številu, je treba uredit prehrano. zelenjava, sadje, vitamini in minerali, brez ''junk fooda'', umetnih sladil in konzervirane hrane.
_________________
bitch i'm a mogul, yes i am global.
[link]
JustAnotherVolleyballGirl • Od: 6.10.2013 • Prispevkov: 3
Re: Mozolji -.- 21.10.2013 21:01
Punce js sn mela tud ful težav pa šezmer jih mam ampak velik mn... ja pr dolocenih primerih prehrana pomaga ampak spremembe niso ful vlke. Js sn sla k dermatologu in je tud on reko da velik stvari ne pomaga ampak se da z doloceno nego vse spremenit...odvisn je tud od tipa koze zame naprimer k mam masten tip kože si umivam z zelenim gelom od eucerina...z kremo k je za mozole pa loh tud herpese od avona...bepanthol modro kremo...pol pa se a zascito pa mal za prekrit od eucerina soncno kremo faktor 50+ k je obarvana. sicer to zadnjo se tezko dobi ker je najbolj prodajana in jih je se bol mal v lekarnah. Upam da kej pomaga ce ma se kdo tak tip kože. sicer pa naj bi pri vecini punc na mozolje dost vplivali tudi hormoni.
Chloe33 • Od: 24.12.2012 • Prispevkov: 26
Re: Mozolji -.- 22.10.2013 15:44
Jaz jih že mam od 5.r pa sm že bla pr dermatologu pa kozmetičarki, so mi dali neke kremice pa to, sam ni kej pomagal :/ Jaz si velikrat nrdim kako masko za obraz, al pa kej s paro, pa je pol mal bolš no Smile poglej mal po internetu, npr. napiš face masks for acne.
Velikrat si zmešam sodo bikarbono z mal vode, da nastane pasta pol si pa nanesem na obraz za maksimalno 10 min, če pa kej peče pa že prej dol. To men najbolj pomaga. Da pa mi kožo navlaži pa ponavadi 1 žlico mleka, ovsenih kosmičeu mal not, počakam da usrkajo mlek, dodam pou žlice meda, pa si nanesem na obraz za enih 15 min lahk še dlje.
Če te pa mozou boli pa je najbolš da si daš hladno žlico z zmrzovalnika gor, al pa olje čajevca, se mi zdi da tut pomaga.
TKall • Od: 13.3.2013 • Prispevkov: 8
Re: Mozolji -.- 2.5.2014 23:00
med + limonin sok = zmaga Cool
Že drug dan so se vsi posušili. Lahko tudi samo prerežeš limono in si z polovico očistiš obraz, pustiš minutko , spereš z mlačno vodo in namažeš z manj mastno kremo. Nič več kot 2x tedensko, ker čisto zadostuje. Limonina kislina draži kožo, (ni za pretiravat z njo) - zato se da zraven med da pomirja in hrani.
P.S. limona tud super beli zobe Wink
best • Od: 21.6.2012 • Prispevkov: 86
Re: Mozolji -.- 6.5.2014 17:34
Najbolj pri prehrani ti bo pomagal da popiješ čimanj mleka. Mleko zloo vpliva na mozolje tko da stran z mlekom Razz. Mislem ne čist ker neki mleka pa rabš tud za rast...
Če ne pa dermatolog Wink
Katja523 • Od: 15.9.2012 • Prispevkov: 44
Re: Mozolji -.- 13.5.2014 11:01
best pravi:
Najbolj pri prehrani ti bo pomagal da popiješ čimanj mleka. Mleko zloo vpliva na mozolje tko da stran z mlekom Razz. Mislem ne čist ker neki mleka pa rabš tud za rast...
Če ne pa dermatolog Wink


Jaz vsak dan pijem mleko, torej je mogoče to vzrok za mojo nečisto kožo? Problem je v tem, da ne vem če bi se lahko odpovedala mleku Neutral
best • Od: 21.6.2012 • Prispevkov: 86
Re: Mozolji -.- 13.5.2014 15:11
Ja čisto lahko. Meni je dermatolog povedav da ima velik upliv mleko na mozolje. Mleko ma neko kislino al neki in tega se pač telo na nek način mora znebit,
Glej nerabš se odpevedat mleku, Probaj samo vsakič ko ga boš pila popiti čim manj, Jst sm tud zlo maru mlek in sm ga kr dost spiv ampak zdej ga dnevno zlo mal kak deci, dva.


Uporabi pamet, ko si 'gor',
da ne bo problemov, ko greš 'dol'!

Zaradi tvoje varnosti med sodelovanjem v Forumu ali na Čveku ne objavljaj svojih osebnih podatkov, imena, priimka, naslova, kjer stanuješ, e-naslova, telefonske številke, ne razlagaj, v katero šolo hodiš in ne objavljaj svojih fotografij ali povezav do njih.

Prav tako na Forumu ali Čveku ne objavljaj osebnih podatkov in fotografij ali povezav do svojih prijateljev in znancev, niti jih ne pošiljaj po mejlu osebam, s katerimi se srečuješ na netu.

Če se s sogovorniki ne strinjaš, jim to lahko vljudno poveš. Nadzor nad Forumom in Čvekom ima uredništvo spletnega mesta eetaq.si, ki si pridržuje pravico, da žalitve, zmerjanja, neplačane oglase in druge neprimerne vsebine izbriše po lastni presoji. Če ti kaj ni všeč, oz. imaš kakšno pripombo povezano s vsebino Foruma ali Čveka, nam pošlji mejl na urednistvo@eetaq.si.