telopedija

S

Okrajšava za sadomazohizem.

Kadar nas rajca mučenje in poniževanje drugih. Se super dopolnjuje z mazohizmom.

Kombinacija sadizma in mazohizma, ki se odlično dopolnjuje.

O samozadovoljevanju ali masturbaciji govorimo, ko se sami igramo s svojimi spolnimi organi zaradi spolnega užitka. Dokler se s spolnimi organi igraš kar tako (kot na primer dojenčki), to ni masturbacija. Običajno v nekem trenutku svojih najstniških let začutiš potrebo po masturbaciji. Ko ni v bližini nikogar, s katerim bi se lahko pozabaval, ponavadi pomisliš na tisto osebo, ki te res spoštuje in te ima rada: torej na sebe. Naj ti kvasijo še take neumnosti, da je masturbacija škodljiva in da se ti bodo skisali možgani ali posušile roke, to preprosto ni res. Masturbirajo tako moški kot ženske. Masturbacija je en tak uvod v spolno življenje in dokler ne pretiravaš (tako kot pri vseh drugih stvareh), je masturbacija celo koristna. Tako se učiš o svojem telesu in boš lahko nekega dne svojemu partnerju lažje povedal/a in pokazal/a kaj ti je všeč.

Cevka, po kateri odteka urin iz mehurja in iz telesa. Pri ženskah je precej kratka, pri moških pa dolga in opravlja še nalogo poti, po kateri se izloči seme.

Širok pojem, najpogosteje pa je to spolni odnos.

Alkalna tekočina, ki se izloči iz penisa med ejakulacijo. Kdor dvomi o alkalnosti, lahko sam naredi kemijski preizkus: z jezikom. Pravijo, da ima okus po slani žajfi. Vsebuje spermije, fruktozo in izločke nekaterih moških žlez. Oralna uporaba sicer ni škodljiva, je pa nekoristna. Seme je namreč namenjeno v maternico, kjer je njegova naloga, da spermij oplodi jajčece in tako začne novo življenje.

Drug izraz za spermij.

Slengovski izraz za sifilis.

Slengovski izraz za smegmo.

Pod kožico penisa se nabira skuti podobna substanca, ki jo izločajo lojnice pod kožico penisa. Ljudski izraz, sirček, je kar primeren, a strokovno se ji pravi smegma. Redna higiena je nujna, saj menijo, da je smegma eden od povzročiteljev raka na maternici. Menda povzroča tudi raka na penisu. Tukaj je torej dokaz, da so moški za žensko lahko res usodni. Sploh tisti, ki se ne umivajo radi.

Ljudski izraz za seme.

To so snovi v najrazličnejših oblikah, katerih edina naloga je, da zganjajo genocid nad ubogimi malimi spermiji (beri: jih pomorijo ali vsaj onesposobijo). To je kontracepcijska metoda, ki jo ponavadi uporabljamo v kombinaciji z drugimi metodami, na primer s kondomom, diafragmo ali gobico.

Če si želimo predstavljati bolj slikovito: ko spermiji plavajo proti svojemu cilju, jim nekje na poti postavimo cestno oviro in jih tam neusmiljeno pomorimo.

Spermiji so 0,05 milimetra veliki plavalci z dolgim repkom, ki hitijo novemu življenju nasproti. In to dobesedno. Nahajajo se namreč v semenu moškega in njihova naloga je postati zmagovalec tekmovanja v plavanju do ženskega jajčeca. Ko zmagovalni spermij najde jajčece, ga zmagoslavno oplodi in tako začne novo življenje.

Splav ali abortus je prekinitev nosečnosti v času prvih 28 tednov nosečnosti. Zgodi se lahko nenamerno (spontano) ali namerno (umetno).

Spontana prekinitev nosečnosti se lahko zgodi zaradi najrazličnejših vzrokov in je precej pogosta, saj se na tak način konča kar vsaka deseta nosečnost.

Umetna prekinitev nosečnosti se večinoma opravi na željo nosečnice, ki še ni noseča več kot 10 tednov. Pozneje se poseg opravi le izjemoma, če je zaradi nosečnosti ogroženo zdravje nosečnice, o upravičenosti pa odločajo zdravniki.

Umetno prekinitev nosečnosti opravijo zdravniki v operacijski dvorani in poseg traja približno deset minut. Nosečnost se prekine z vakuumsko aspiracijo vsebine maternice, kar pomeni odstranitev plodu iz maternice. Pred posegom je potrebno opraviti še razne preiskave (ultrazvok, pregled krvi), opraviti razgovor s psihologom, po posegu pa sledijo kontrolni pregledi.

O umetnem splavu imajo ljudje različna mnenja. Večina religij mu zelo nasprotuje in v mnogih državah ni dovoljen. Zagovorniki in nasprotniki pravice do splava se prepirajo večinoma o tem, kdaj se začne življenje zarodka. Temu vprašanju ni mogoče priti do dna, lahko pa se strinjamo vsaj o tem, da splav ni preprosta odločitev in da posledic ne smemo jemati preveč na lahko.

Umetna prekinitev nosečnosti je v Sloveniji pravica, ki jo imajo vse ženske. Na tak način lahko vsaka ženska sama odloča o svojem telesu in rojstvu otrok. Nikakor pa tak korak ni preprost in je vreden dobrega premisleka. Še bolje pa je o posledicah razmišljati prej, saj se lahko nosečnosti izogneš na veliko učinkovitih načinov. In brezskrbna zabava je še bolj zabavna, kajne?

Značilnosti, po katerih lahko rečemo, da je nekdo moški ali ženska. Čeprav se na prvi pogled zdi to zelo enostavno, pa so primeri, v katerih se celo zdravniki ne morejo odločiti, ali je nekdo moški ali ženska. Skratka, če se lahko celo zdravnik zmoti o taki zadevi, je včasih dobro preveriti, s kom se mečkamo.

1 2  >>